S projekcijo filma Sanremo, v dvorani v Sv. Antonu, kjer so tudi gostili režiserja Miroslava Mandića, Kino Istra počasi zaključuje svoje potovanje po istrskih vaseh.

Projekt je eden od štirih, ki jih je izbrala Evropska komisija, v katerem so si s kakovostnimi filmi želeli približati lokalnim skupnostim. Ob tej priložnosti smo opravili kratek pogovor z direktorico zavod Otok, Loreno Pavlič.
Kako ste oblikovani program? Oziroma zakaj je bil izbran film Sanremo kot zaključni del?
Popotovanje filma, ki ga je ustavila epidemija... Je vplivala na izvedbo?
Kako pa vidite nadaljevanje projekta?
Evropski projekt, ki raziskuje vlogo kinematografov kot inovativnih kulturnih središč v lokalnih skupnostih, vodi festival Motovun, poleg zavoda Otok pa so partnerji še Hrvaška filmska zveza, Mednarodna filmska akademija iz Bologne in britanski Live Cinema LTD.
