V preteklih dneh so v Slovenskem združenju bolnikov z limfomom in levkemijo L&L, zbrali dovolj sredstev za napredno terapijo CAR-T. Slednja predstavlja zadnjo možnost za bolnike, ki se jim rak ponavlja in pri katerih so že izčrpali obstoječe oblike zdravljenja. Skupno so s pomočjo donatorjev in medijsko podporo zbrali potrebnih 613.0000 EUR. Tudi Obala (na Radiu Capris kampanjo podprli z brezplačnim oglaševanjem) je dokazala, da nam je mar za sočloveka in znamo še naprej stopiti skupaj. "Zabeležili smo številne donacije tudi iz vaših koncev. Z vašo podporo so številni za nas slišali ravno preko oglasa na vašem radiu.", nam je zaupala Kristina Modic, izvršna direktorica Slovenskega združenja bolnikov z limfomom in levkemijo.
Ponovno smo priča dobrodelnim akcijam za reči, ki bi jih morala zagotoviti država. Ljudje so verjetno tega že siti. In vendar so se odzvali tako množično...
S kampanjo ste skupaj s Kliničnim oddelkom za hematologijo UKC Ljubljana, dosegli, kar prej dve leti ni bilo mogoče. Kako vam je to uspelo?
Kdaj bodo s CAR-T napravo pri nas zdravili prve bolnike?
Na koncu za še zahvala, vsem vpletenim in donatorjem...
Foto: FB Skupaj na poti do zdravja
